Tautos TV

Tikros žinios

Mitingas 2021 11 20 Vilniuje. Vyriausybės nutarimas dėl ekstremalios padėties nustos galioti, jeigu prezidentas išgirs žmones ir kreipsis į Konstitucinį teismą

Lapkričio 20 dieną, šeštadienio rytą, Katedros aikštėje jau būvo galima pamatyti besibūriuojančius žmones su plakatais ir Lietuvos vėliavomis. Čia matėsi žmonių iš “Studentų susivienijimo”, “Lietuvos šeimų sąjūdžio”, verslo asociacijos “Petys už laisvę” bei kitų organizacijų.   Žmonės ruošėsi į taikų mitingą  prieš žmonių suvaržymą, įvestą galimybių pasą vaikams nuo 12 metų bei valdžios nelogiškus sprendimus valdant pandemiją.
2 val. dienos, iš įvairių Lietuvos miestų suvažiavusių mitinguotojų susirinko apie 2-3 tūkstančius. Nors leidimas buvo gautas 500 dalyvių, policija protesto nestabdė.  Žmonės pajudėjo nuo Katedros aikštės Gedimino prospektu link Vyriausybės, kur uždegė kapinių žvakutes, taip parodydami, kad vyriausybė piketuotojams jau yra mirusi. Iš ten mitingo dalyviai patraukė prie Seimo, kur podarė tą patį. Čia, kaip ir prie vyriausybės, juos pasitiko negausios policijos pajėgos ir simbolinės tvorelės. Policija į mitinguotojus žiūrėjo ganėtinai palankiai. Iš protestuotojų provokacijų nesimatė. Visi buvo drausmingi ir nepažeidinėjo policijos nurodytų taisyklių. Nuo Seimo protestuotojų kolona patraukė prezidentūros link. Eisenoje aidėjo įvairūs šūkiai.

Čia susirinkę žmonės ragino Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą stabdyti valdžios nelogišką pandemijos valdymą ir priemones, kurios nemažos dalies Lietuvos piliečių ar verslininkų gyvenimą daro jau nebepakeliamu. Studentų susivienijimo vadovas Kęstutis Juočeris teigia, kad šiandieniniai valdančiųjų veiksmai panašūs į prievartą.

Renginyje galima buvo sutikti ir Seimo narių iš opozicijos.
Socialiniuose tinkluose pradėjus daugėti įvairių susirašinėjimo grupių bei jų narių skaičiui tampa aišku, kad valžios nelogiškų sprendimų jau atsikando bei pradeda kilti ir vakcinuoti, ir piketų skeptikai, matantys, kad dabartinis pandemijos valdymas rezultatą tik blogina.
Seimo ir Vyriausybės kadensija dar neįpusėjo, o per šį laiką protestų įvyko tiek, kiek tikriausiai nebuvo įvykę nei vienos valdžios valdymo metu.