Tautos TV

Tikros žinios

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“

Audrius STONYS yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU. Autorius apie renginį sako taip:

„Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę.“

Lapkričio 11 dieną Čiurlionio namuose vyko jau trečias susitikimų ciklo vakaras . Programoje – trys trumpametražiai filmai, žvelgiantys į paslaptingą, pašalinėm akim nematomą menininko pasaulį, kur iš skausmingo savęs nugalėjimo, geležinės valios ir nesuvokiamo pasišventimo gimsta neįtikėtino lengvumo kūriniai, maitinantys mūsų sielas. Šie filmai suteikė galimybę iš arčiau įsižiūrėti į pačią meno prigimtį.

Filmas „Bolero būgnininkas” (1992) — garsaus prancūzų režisieriaus Patrice Leconte mini ese apie būgnininką Maurice Ravel „Bolero” koncerte.

Lenkų režisieriaus Rafal Skalski dokumentiniame filme „52%” (2007) 11-metė Alla bando įstoti į prestižinę Sankt Peterburgo Vaganovos baleto akademiją.

Trečiajame dokumentiniame filme „Keletas istorijų apie žmogų” (1983) režisierius Bogdan Dzivorski pasakoja apie berankį dailininką Ježį Orlovskį.

Po filmų peržiūros žiūrovai  buvo pakviesti pokalbiui, neskubejo skirstytis.

Susitikimų ciklas „Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyksta ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį.

Planuojamų susitikimų DATOS*:
Lapkričio 25 d. 19 val.
Gruodžio 9 d. 19 val.